Planlama.Org - Şehir Plancılarının haber portalı

Planlama.Org

Planlama.Org Ekibi…

Ekibimizde, Planlama.Org adına meslek alanımız ile ilgili araştırma yapan, bilgi üreten, derleme ve özgün yazılar hazırlayan, haber kovalayan, köşe yazısı okuyan, tezini, bildirisini ve bildiği her şeyi paylaşan; Şehir ve Bölge Plancısı olarak mesleğe adım atmış ya da eğitimine devam eden arkadaşlarımız ile desteğini-bilgisini esirgemeyen değerli akademisyenler yer almaktadır. Sayımız onlarca meslek insanıdır ve artmaya elverişlidir. Çalışma şeklimiz ise meslek alanımız için ayırdığımız -kimi zaman mesaiden ya da derslerden, sosyal ilişkilerden çaldığımız- zamanlarda, evlerimiz, işyerlerimiz, okullarımız ve konuşup-paylaşabildiğimiz her mekanda çalışabilmek şeklindedir ve belirli zaman dilimlerinde buluşarak ortak hareket edebilmektir. Umarız, yakın gelecekte ve sabit bir mekanda daha fazla ortak hareket edebilme imkanı yaratabilir ve sayıca artabiliriz.

 

Last Updated on Friday, 20 April 2012 11:48

Hits: 9022

Planlama.Org`un Yolculuğu…

Yolculuğa amaçla başlamalı ve Planlama.Org'un amacı, ardı ardına sıralanan onlarca ayrı amaçtan oluşan ve el değmemiş hiçbir konu bırakmamacasına her derde uzanan yapay bir niyetten ötedir. Gücünü mesleki tutkuları ve ideallerinden alan; bilgisi, gayreti, vakti ve karşılıksız hevesi yettiğince Şehir ve Bölge Planlama mesleğinin üniversite sıralarında başlayıp kır-kent-bölge ve ülke ölçeğine uzanan yolculuğunda, meslek alanımızla ilgili konularda bilgi, deneyim, uygulama örnekleri ve tartışma ortamı sunarak, bu yolculuğun ortağı olmaktır.

 

Last Updated on Friday, 20 April 2012 11:48

Hits: 7508

Planlama.Org Deyince…

Bundan dört yıl önce (1 Nisan 2006), birkaç Şehir ve Bölge Plancısının ortak iradesiyle kurulan ve temel olarak Şehir ve Bölge Planlama mesleği ve eğitimine katkı sağlamaya yönelik bilgi paylaşımını sağlayan ortak bir buluşma alanıdır Planlama.Org. Birkaç kişinin tohumunu ektiği bu ortak irade zamanla büyüyerek, günümüzde onlarca meslek insanını gönüllülük ilkesi ve mesleki tutkuları ile bir araya getirmiş ve öğrencisinden akademisyenine, mahalle muhtarından belediye çalışanına, serbest plancısından işsiz meslektaşına, akla gelebilecek tüm meslek alanı kullanıcılarına hizmet eden özgün bir mutfak olmuştur. Teknik bir ifade ihtiyacı duyanlar içinse, Şehir ve Bölge Planlama alanında hizmet eden ve yukarıda bahsi geçen ortak bir iradeyi savunan-paylaşan bir internet portalıdır özünde. Ya da kendini dört duvar arasına sıkışmış hisseden meslektaşlarımız için bir kapı aralığıdır.

Last Updated on Friday, 20 April 2012 11:48

Hits: 7721

Web design @GeNcDiNaMiK.com

Top Desktop version