Planlama.Org - Şehir Plancılarının haber portalı

Bon Secour Köyü

Bon Secour köyünün tarihi Le Moyne kardeşlerin 1702 yılında Alabama körfez kıyılarında bu bölgeyi keşfetmeleri ile başlamıştır. Günümüzdeki yerleşimde halen Amerika’ya yerleşen Fransızlara (French Creole) saygı duyan bir yaşam tarzı bu topraklarda etkisini göstermektedir.

 

 

 

 

Image

 

300 yıl sonra deniz kıyısının, Rosemary plajının ve Alys plajının ünlü ismi Andres Duany (new urbanism akımın başından gelen isim) köyün gelişim çabalarında devrimci kişi olmuştur. Bon Secour köyü eski Güney tarzının en iyisini canlandırmak ve bunu günümüzün konforlu modern hayatına adapte edecek şekilde tasarlanmıştır.

Image

Image

Bon Secour köyü günlük aktivitelerinin yürüme mesafesinde olduğu, çekici sokaklar ve toplumsal açık alanların yer aldığı bir yerleşimdir. Yerleşimciler gaz lambaları altında, parke kaplı sokaklarda komşuluk parklarının, havuzların, sessiz avluların zevkini çıkararak yürürler. Bon Secour heyecan verici dükkânları, restoranları, marinaları ve daha birçok özelliği ile zenginleşecektir. Çocuklar ve aileler için oldukça zengin olan etkinlik ve geleneksel festivalleri ile barındırır.

Bon Secour köyü herkesin birlikte umutlar beslediği ve büyüdüğü ve en iyi sosyal konforların olduğu bir aile gibi bir arada yaşadığı bir komşuluk birimidir.

 

 

 

 

Image

 

Web design @GeNcDiNaMiK.com

Top Desktop version