Planlama.Org - Şehir Plancılarının haber portalı

Çarşamba Seminerleri: "Bourdieucü Yöntemlerle Mekan Okuması"

“Bourdieucü Yöntemlerle Mekan Okuması:

Bir Kentsel Dönüşüm Araştırmasının Bulguları”

Konuşmacı:  Julia Strunz, Kumru Çılgın ve Erbatur Çavuşoğlu

Tarih: 23 Kasım 2011 Çarşamba Saat: 11.00

MSGSÜ Mimarlık Fakültesi Video Konferans Salonu

MSGSÜ ŞBPB Çarşamba Seminerleri'nde bu hafta konuğumuz Dayanışmacı Atölye kapsamında yapılan çalışmaları Bourdieucü yöntemlerle farklı bir okumaya tabi tutan Erbatur Çavuşoğlu, Julia Strunz ve Kumru Çılgın. "Bourdieucü Yöntemlerle Mekan Okuması: Bir Kentsel Dönüşüm Araştırmasının Bulguları" başlıklı çalışma kentsel dönüşümü ülke çapına yaymaya başladığımız bugünlerde özellikle önemli.

Bugün BirUmut Derneği bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Dayanışmacı Atölye 2004 yılından bu yana kent meseleleri ve özellikle gecekondu ve kentsel dönüşüm üzerine bizzat yerinde ve etkilenenlerle çalışmayı tercih eden ve muhalefetin yaşayanların istemi ve bilinci üzerinden örgütlenmesine destek olan, bunu yaparken öğrenmeyi hiç bırakmayan,  üniversitenin içinden doğmuş, üniversite öğrencileri ve öğretim elemanları ile büyümüş ve geldiği nokta itibariyle farklı üniversite ve disiplinlerden üyeleri olan bir sivil inisiyatif. (ilgilisi için http://dayanismaciatolye.org/)

Hepinizi bekliyoruz…

sevgi ve dostlukla...

Seminerlerimiz “Arkitera” tarafından desteklenmektedir.


İletişim:

Murat Cemal Yalçıntan

Tel: 0533 7265510

e-posta: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Web design @GeNcDiNaMiK.com

Top Desktop version