Planlama.Org - Şehir Plancılarının haber portalı

Çarşamba Seminerleri: Kent Düşlerinde Buluşan Planlama ve Mimarlık

"Kent Düşlerinde Buluşan Planlama ve Mimarlık”

Kent Düşleri Atölyesi Ekibi

Tarih: 23 Kasım 2011 Çarşamba Saat: 11.00

Yer: MSGSÜ (Fındıklı Kampüsü), Mimarlık Fakültesi Video Konferans Salonu

MSGSÜ ŞBPB Çarşamba Seminerleri'nde bu hafta konuğumuz  "Kentin Düşlerinde Buluşan Planlama ve Mimarlık" üzerine konuşacağımız Kent Düşleri Atölyesi Ekibi.

Farklı disiplinlerden ve ülke çapında farklı üniversitelerden öğrencilerin kent üzerine düşünmelerini sağlayarak mimarlığın toplumsal sorumluluğuna yönelik farkındalıklarının gelişmesini sağlamak amacıyla yürütülen Kent Düşleri Atölyesi bu sene altıncı yılını tamamladı.

1-31Temmuz2011tarihleriarasında, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin  Karaköy’deki binasında gerçekleştirdiği Kent Düşleri Atölyesinde bu yıl katılımcılar "kent ve kamusal alan"  üzerine düş kurdular...

Altı yıldır farklı disiplinlerden öğrencilerin birlikte düşünmesine, paylaşmasına, üretmesine ve tartışmasına dair düş kuran ve bu düşün peşine düşen ekiple Kent Düşleri Atölyesi üzerine konuşacağız.

Bu hafta hep birlikte kente dair düş kurmak dileğiyle...

Çarşamba Seminerleri Çalışma Grubu

(Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencileri, mezunları ve öğretim üyeleri tarafından gönüllülük esasıyla çalışan bir çalışma grubudur. 2011 – 2012 Ahmetcan Alpan, Albeniz Ezme, Ayşe Aşıgül, Erbatur Çavuşoğlu, Gizem Kıygı, İnci Şahin Olgun,  Merve Akı, Murat Cemal Yalçıntan ve M. Leyla Turanalp'dan oluşmaktadır. Her türlü katkı ve desteğe açıktır.)

Seminerlerimiz “Arkitera” tarafından desteklenmektedir.

İletişim:

Murat Cemal Yalçıntan

Tel: 0533 7265510

e-posta: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Web design @GeNcDiNaMiK.com

Top Desktop version