Planlama.Org - Şehir Plancılarının haber portalı

Şehir Planlamasında Deneyimler - 2 -

“Şehir Planlamasında Deneyimler” Serisinin İkinci Konuğu SERTAÇ ERTEN

Şehir ve Bölge Planlama öğrencileriyle şehir plancılarının mesleki deneyimlerini buluşturmayı amaçlayan “Şehir Planlamasında Deneyimler” serisi Dr. Sertaç Erten’le devam ediyor. Özellikle Kentsel Tasarım alanında önemli bir birikim ve deneyim sahibi Erten’le gerçekleştirilecek söyleşiyi TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi, öğrenci kulüplerinin destek ve katılımıyla organize ediyor.

17 Aralık  2009 Perşembe günü saat 17:30’da başlayacak söyleşiye tüm Şehir ve Bölge Planlama öğrencilerinin yanı sıra, ilgili tüm öğrenci, öğretim üyesi ve mesleklektaşlarımızı bekliyoruz.


Dr. Sertaç Erten Kimdir?

1998 ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü mezun olan Dr. Sertaç Erten, aynı bölümde 6 yıl boyunca araştırma görevlisi olarak çalıştı ve temel tasarım stüdyosunun ve kentsel tasarım atölye dersinin öğretim görevlisi kadrosunda yer aldı. Kentsel Tasarım yüksek lisans eğitimi sırasında ilk yarışma deneyimi ile mansiyon ödülü aldıktan sonra yarışmalara katılmaya devam etti ve 20'nin üzerinde yarışma projesi üretim sürecinde yer aldı. Bu süreç içinde mimar, peyzaj mimarı, heykeltıraş, ressam, çevre mühendisi, kamu yönetimi uzmanı...gibi bir çok farklı disiplinle tanışma ve çalışma imkanı buldu. Profesyonel iş yaşamına 2006 yılında mimar ortağı Devrim Çimen ile birlikte kurdukları 8artı Mimarlık ve Kentsel Tasarım ile devam eden Erten'in yer aldığı yarışma ekipleri, iki birincilik (Diyarbakır Dicle Vadisi-2007 ile İzmir-Selçuk Pananos Plajı-2003), üçü ikincilik olmak üzere bugüne kadar toplam 13 ödül kazanmıştır.


 

Web design @GeNcDiNaMiK.com

Top Desktop version