Planlama.Org - Şehir Plancılarının haber portalı

“3.Köprüye Hayır” Mitinginden Notlar ve Kareler

 

Onlarca sivil toplum kuruluşu, platform, meslek odası, öğrenci kolektifi, dernek, siyasi parti, mahalleli afişleri, pankartları, flamaları, sloganları, ritimleri, çığlıkları, ıslıkları, alkışları ile insanı, suyu, ormanı, doğayı ve yaşamı savunmak için Kadıköy Meydanı’nı doldurdu.

Kaygı ortaktı:

“Suyumuza, ormanımıza, evimize, toprağımıza göz koyanlara karşı yaşamı savunacağız.”

Resimi büyük boyutta görmek için üzerine tıklamanız yeterli...

Üçüncü Köprü Yerine Yaşam Platformu’nun düzenlediği ve katılacağını duyuran pek çok grup, dernek, platform, siyasi parti, öğrenci kolektifleri, meslek odaları, sendikalar, kentsel dönüşüm mağdurları, HES karşıtları, Sarıyer, Kuzguncuk, Ayazma, Gülsuyu-Gülensu, Tozkoparan mahalle sakinleri yürüyüşte yerlerini aldılar. Bir çok gazete, mitinge yaklaşık 2 bin kişinin katıldığını duyuruyor bugün haberlerinde. Her bir grubu geçtiği noktadan fotoğraflayarak selamlamak yaklaşık 1 saat sürdü; meydana sahneden bakınca bile ardı görünmüyordu. Keşke her birimizin çok iyi bildiği “neden hayır” konulu konuşmalar bunca uzayıp kalabalığın erken dağılmasına yol açmasaydı. İlkay Akkaya ve Bandista’nın müziklerini kaçırmazlardı…

İşte, bunca farklı grubu ortak bir kaygı için bir araya getiren yılın son mitinginden pek çok kare…

{gallery}Etkinlikler/26122010_kopru{/gallery}


Aysun Koca ( This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. )

* Yapılmak istenen 3. Köprünün İstanbul için nelere yol açacağını geçmiş köprü deneyimleri üzerinden değerlendiren raporu okumak için:

http://www.spoist.org/odadan-haberler/3-kopru-projesi-degerlendirme-raporumuz


 

Web design @GeNcDiNaMiK.com

Top Desktop version